Hizmetler & Ürünler

Erişilebilir Yönlendirme Ürünleri

Klavuz İzli Hissedilebilir Yüzey

Bu ürünümüzün yüzeyinde 6 adet çubuk şeklinde hareket yönüne paralel olarak düzenlenmiş izler bulunmaktadır. Görme engelli bireylerin gidecekleri yere güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.
Ürün Ölçüleri (40×40 cm)

TPU PARALEL DİZİLİMLİ UYARICI HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY

TPU Paralel Dizilimli Uyarıcı Hissedilebilir Yüzey

Bu ürünümüzün yüzeyinde 7×7 dizilim ile toplam 49 adet kesik kubbeler şeklinde tasarlanmış izler bulunmaktadır. Ürünümüzün yüzeyinde bu izlerin kullanılması ile görme engelli bireylerin, dönüşler, seviye farklılıkları, yaya geçitleri, kent mobilyaları vb. gibi engeller ve yön değişimleri ile ilgili bilgilenmelerinin sağlanması amaçlanır.
Ürün Ölçüleri (40×40 cm)

Tabansız Kılavuz (Çubuk) Hissedilebilir Yüzey

Bu ürünümüz hareket yönüne paralel döşenmesi gereken çubuklar şeklinde tasarlanmıştır. Görme engelli bireylerin gidecekleri yere güvenli bir şekilde ulaşması sağlanmaktadır. Bu ürünümüzün uygulamasında 3M tarafından üretilen özel bantlar kullanılmaktadır. Ürünümüz TPU malzemeden üretilmiştir.

Tabansız Kılavuz (Çubuk) Hissedilebilir Yüzey

TPU Vakumlu Yüzey Nedir?

TPU aşınma direnci yüksek, esnek ve düzgün kalıp özelliği taşıyan termoplastik bir malzemedir. Aynı zamanda her türlü şekle uygun yapıya sahiptir. TPU vakum sistemi yapıştırıcıyı içine alan hazneler sayesinde, ürünün zemine kolayca yapışmasını sağlayan ve dayanıklılığını arttıran yapıştırma sistemimizdir. Termoplastik yapısı yangın ve ateşe dayanıklı haldedir ve güvenliği arttırmaktadır. AR-GE birimimizin çalışmalarıyla üretmiş olduğumuz vakumlu hissedilebilir yüzey zeminle iç ve dış mekanlardaki dayanıklılığı, kaliteli yapısıyla sizlerin ilk tercihidir.

Alüminyum Kabartma Zemin Yönlendirme

Erişilebilir Otopark & Şehir içi Yönlendirme Levhaları

İstenilen ölçülerde latin ve braille alfabeli yönlendirme levhaları üretiyoruz. Sokaklar, avm caddeleri, otoparklar ve kamu kullanımına açık birçok mekanda uyguladığımız ürünlerimiz ile engelsiz bir yaşam sunuyoruz.

Braille Alfabeli Sesli Sensörlü Kabartma Harita

Görme engelliler için sesli ve sensörlü kabartma haritalar, hem görme engelliler hem de görme engeli bulunmayan ziyaretçilerinizin kullanımına uygundur. Harita tasarımında kullanılan kontrast renkler, rakamlar, Latin ve Braille alfabesi ve tüm harita detayları kabartmalı bir şekilde belirtilmiştir. Ayrıca he mekan için özel
olarak tanıtıcı anonsların yüklenebildiği yardımcı haritalardır.

Engelsiz Bir Yazımız Var

Engelli arkadaşlarımızın engelsiz yaşama taleplerinin artması, toplumun giderek bilinçlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede kanun, yönetmelik ve kurumlar çoğalıp gelişmekte ve daha engelsiz bir dünya için çalışmaktadır. Engellerin en büyük problemlerinden biri, sosyal çevrenin bireye yaklaşma biçimidir. Engellilik konusunda insanlarda farkındalık ve duyarlılık yaratmalıyız. Engelli arkadaşlarımızın ‘‘biz de buradayız’’ çağrısına kayıtsız kalmamalıyız. Gel işittireceğimiz teknolojiler ile engelli bireylerimizin sosyal hayatta daha etkin bir rol almasını sağlamalıyız.

Braille Kabartmalı Kapı İsimliği

Kabartma (Braille) yazı, günlük yaşamın kolaylaştırılmasında başkalarına bağımlılığın azaltılmasında da büyük bir avantaj sağlamaktadır. Braille yazının görme özürlü bir kişiye günlük yaşamda sağlayacağı olanaklar oldukça fazladır. Aradığı yabancı bir kelimeyi başka bir kimseye sormadan sözlükten bulmak, hastanede kabartma zeminler sayesinde rahatça gezip Braille kabartma levhalar ve isimlikler sayesinde yönünü bulabilmek,  kurumlarda gideceği yeri ve bulunduğu bölgeyi rahatça anlayabilmek, mutluluk verici bir gelişmedir.

Whatsapp Açık
EMG YAPI 'ya Hoş Geldiniz Size Nasıl Yardımcı Olabilirim...